Litery na pomnik Oświęcim – trwałe i eleganckie oznakowanie tablicy

Litery na pomniku pełnią funkcję oznakowania grobu, informując odwiedzających o imieniu i nazwisku zmarłego oraz innych istotnych informacjach, takich jak data urodzenia i śmierci. Jeśli poszukujesz trwałego i eleganckiego sposobu na oznakowanie pomnika, oferujemy szeroki wybór liter na pomnik w Oświęcimiu. Nasze litery wykonane są z mosiądzu, stali nierdzewnej lub z porcelany, co zapewnia ich trwałość i odporność na uszkodzenia.

Istnieje również inna sposób personalizowania tablic nagrobkowych, taki jak tradycyjna metoda kucia lub bardziej współczesna metoda piaskowania, stosowana przy pomocy sprężonego powietrza z piaskiem.

Indywidualne dopasowanie liter na pomnik

Proponujemy standardowe litery na pomnik, jak i możliwość indywidualnego projektowania, dopasowanego do potrzeb i preferencji zamawiającego. Celem naszego zakładu jest spełniać oczekiwania naszych Klientów i zapewniać im trwałe i piękne elementy dekoracyjne. 

Jeśli szukasz fachowej ręki kamieniarza, zachęcamy do kontaktu z naszym zakładem Granmur w Oświęcimiu, który wykona dla Ciebie stylowe litery na pomnik.

litery na pomnik granmur oświęcim

Ryte litery na nagrobku

Wyrycie, piaskowanie liter, jest to utrwalanie napisów na płycie nagrobnej, które można pomalować na dowolny kolor. Barwę liter nagrobnych dopasowuje się zazwyczaj kontrastowo do odcienia granitu, aby inskrypcje były wyraziste. Na jasnym granicie świetnie sprawdzą się litery w odcieniach czerni, natomiast na ciemnym granicie litery złote lub srebrne.

Aby opis na nagrobku był czytelny, należy również dobrać odpowiednią czcionkę, która nie może być zbyt cienka czy zawiła, gdyż utrudni to pracę oraz wpłynie niekorzystnie na efekt wizualny. Warto więc dobrać odpowiedni kształt i kolor liter, tak by w rezultacie ich połączenie stanowiło spójną całość.

Ryte litery prezentują się naprawdę wspaniale i są warte swojej ceny.