Tablice nagrobkowe – Oświęcim

Zajmujemy się wykonywaniem tablic nagrobkowych w Oświęcimiu oraz okolicznych miejscowościach. Doradzamy dobranie odpowiednich materiałów w taki sposób, aby finalny efekt okazał się zadowalający. Tablice nagrobne wykonujemy  z różnych rodzajów kamieni, jednakże do najczęściej zamawianych można zaliczyć tablice granitowe oraz marmurowe. Wykonywane przez nas tabliczki najczęściej umieszczane są na: nagrobkachgrobowcach i pomnikach.

Tablice nagrobne zawierają informacje takie jak imię i nazwisko, daty urodzenia i śmierci oraz ewentualne napisy oraz inne treści, które chce umieścić rodzina zmarłego. Mogą one również zawierać symbolikę, motywy czy ornamenty, które odzwierciedlają życie, zainteresowanie lub zawód zmarłego. Najbliżsi często decydują się na dodatkowe epitafium, bądź ważną sentencję.

Tablice nagrobne mogą przybierać różne kształty i rozmiary, od prostych i skromnych do bardziej zdobionych i złożonych. W zależności od projektu i materiału, tablica nagrobna może być matowa lub połyskująca, gładka lub fakturowana. 

Kamienne tablice pamiątkowe

W ofercie posiadamy kamienne tablice pamiątkowe i okolicznościowe, które wykonujemy według gotowych wzorów lub indywidualnych projektów. Użyty surowiec nadaje powagi i elegancji wykonanym tablicom, a właściwości kamieni naturalnych zapewniają im trwałość oraz odporność.

Szukasz kamieniarza od tablic nagrobnych w Oświęcimiu? Świetnie trafiłeś, skontaktuj się z nami w celu zamówienia projektu.

Nasz zakład kamieniarski oferuje również litery na pomnik. Wykonujemy napisy bezpośrednio na płytach nagrobkowych (metodą kucia, piaskowania lub literami: mosiężnymi, porcelanowymi). Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą galanterii nagrobnej.