Naturalny kamień od wieków uznawany jest za jeden z najlepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji różnego rodzaju wyrobów wnętrzarskich i budowlanych oraz elementów cmentarnych. Do najbardziej popularnych rodzajów tego surowca należą: marmury, granity, bazalty, onyksy i trawertyny. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyrobów kamieniarskich i zalet ich wykorzystania, przeczytaj poniższy artykuł.

Kamień w branży budowlanej i na cmentarzu

Wyroby kamieniarskie nigdy nie wychodzą z mody, dlatego są tak popularnym materiałem do aranżacji wnętrz. Swoje zastosowanie znajdują jako blaty kuchenne i łazienkowe oraz schody zewnętrzne i wewnętrzne. Popularne są także posadzki w postaci płyt kamiennych najczęściej wykorzystywane w częściach wspólnych domów, mieszkań i instytucji publicznych. Od niedawna trendem stały się także kamienne elewacje i ściany. Ale wyroby kamieniarskie znalazły także zastosowanie przy produkcji galanterii cmentarnej. Z kamienia wykonuje się przede wszystkim nagrobki, grobowce, krzyże i wazony. W przestrzeni publicznej wyroby z tego surowca znaleźć można w postaci pomników i tablic upamiętniających, czasem też jako elementy ławek.

Zalety wykorzystania naturalnego kamienia

Jako firma oferująca wyroby z kamienia w Oświęcimiu doskonale wiemy, jaki potencjał ma ten surowiec. Kamień naturalny cechuje się trwałością, długą żywotnością i wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Kamienne elementy łatwo też utrzymać w czystości. Część z nich nie wymaga w ogóle renowacji, aby w dalszym ciągu prezentować się atrakcyjne. Jeżeli natomiast w wyniku intensywnej eksploatacji kamień wymaga naprawy, jest na to bardzo prosty sposób. Dobrej jakości surowiec to jednocześnie inwestycja na lata, a więc i oszczędność w perspektywie długoterminowej.