Nagrobki przeważnie wykonywane są z granitu, ponieważ jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Występuje w różnych kolorach i fakturach, więc można wybrać dowolną barwę. Na życzenie, zakład kamieniarski może zaprojektować grobowiec. Można zlecić wykonanie tablicy nagrobnej z dowolnego kamienia. Każda zawiera informacje: imię lub imiona zmarłego, jego nazwisko, datę urodzin oraz śmierci.

Z czego wykonać nagrobek?

Nagrobki wykonywane są w większości z granitu, ponieważ kamień jest trwały, odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Jest też łatwy w pielęgnacji, a przy tym ładnie się prezentuje. Każdy z nagrobków jest wykonywany z najwyższej klasy produktów.

Zakład Kamieniarski GRANMUR w Oświęcimiu wykorzystuje granit: impala, baltic, green, orion, szwed, oliv, labrador, wanga. Materiał występuje w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach, więc można wybrać, m.in.: biały, czerwony, zielony, czarny, brązowy, szary. Wykorzystywane kamienie nie ulegają matowieniu i pękaniu. Zakład wykona nagrobek według wzoru klienta lub na życzenie zaprojektuje pomnik: pojedynczy, podwójny, dziecięcy lub urnowy.

Z jakimi kosztami trzeba liczyć się przy wymianie nagrobka?

Na koszty wymiany nagrobka wpływają demontaż i montaż. Cena zależy od wielkości grobowca, materiału, z jakiego ma zostać wykonany, zdobienia liter na tablicy nagrobkowej. Zakład wykona projekt, ale za dopłatą. Wycena jest zatem sprawą indywidualną i zawsze jest uzgadniana przed wykonaniem zlecenia. Koszt wzrasta, jeśli klient zażyczy sobie dodatkowe akcesoria, ozdobne elementy i wykończenia.  Średnia cena, jaką osiąga pojedynczy nagrobek z granitu ze zdobieniami, z montażem w Oświęcimiu, o wymiarach ok. 190 × 90 cm wynosi: netto: 5,213 zł, brutto: 5.5360 zł. Podwójny grobowiec z montażem o wym. 190 × 170 cm ze zdobieniami kosztuje: netto: 7.747, brutto: 8374. Demontaż wynosi ok. 550 zł, ale wszystko zależy od trudności przy rozbieraniu starego pomnika.