...

Nagrobki przeważnie wykonywane są z granitu, ponieważ jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Występuje w różnych kolorach i fakturach, więc można wybrać dowolną barwę. Na życzenie, zakład kamieniarski może zaprojektować grobowiec. Można zlecić wykonanie tablicy nagrobnej z dowolnego kamienia. Każda zawiera informacje: imię lub imiona zmarłego, jego nazwisko, datę urodzin oraz śmierci.

Z czego wykonać nagrobek?

Nagrobki wykonywane są w większości z granitu, ponieważ kamień jest trwały, odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Jest też łatwy w pielęgnacji, a przy tym ładnie się prezentuje. Każdy z nagrobków jest wykonywany z najwyższej klasy produktów.

Zakład Kamieniarski GRANMUR w Oświęcimiu wykorzystuje granit: impala, baltic, green, orion, szwed, oliv, labrador, wanga. Materiał występuje w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach, więc można wybrać, m.in.: biały, czerwony, zielony, czarny, brązowy, szary. Wykorzystywane kamienie nie ulegają matowieniu i pękaniu. Zakład wykona nagrobek według wzoru klienta lub na życzenie zaprojektuje pomnik: pojedynczy, podwójny, dziecięcy lub urnowy.

Z jakimi kosztami trzeba liczyć się przy wymianie nagrobka?

Na koszty wymiany nagrobka wpływają demontaż i montaż. Cena zależy od wielkości grobowca, materiału, z jakiego ma zostać wykonany, zdobienia liter na tablicy nagrobkowej. Zakład wykona projekt, ale za dopłatą. Wycena jest zatem sprawą indywidualną i zawsze jest uzgadniana przed wykonaniem zlecenia. Koszt wzrasta, jeśli klient zażyczy sobie dodatkowe akcesoria, ozdobne elementy i wykończenia.  Średnia cena, jaką osiąga pojedynczy nagrobek z granitu ze zdobieniami, z montażem w Oświęcimiu, o wymiarach ok. 190 × 90 cm wynosi: netto: 5,213 zł, brutto: 5.5360 zł. Podwójny grobowiec z montażem o wym. 190 × 170 cm ze zdobieniami kosztuje: netto: 7.747, brutto: 8374. Demontaż wynosi ok. 550 zł, ale wszystko zależy od trudności przy rozbieraniu starego pomnika.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.